TVOŘÍME PROSTOR PRO DOBRO...

 

Created with Sketch.

Jsme další kapkou v moři i TYRKYSOVA vlna

TYRKYSOVA není náhodnou barvou, objevila nás a okouzlila! Nejdříve v roce 2009 na logu projektu Advent plný KŘÍDLENÍ. V listopadu 2014 ve vizuálu KŘÍDLENÍ nadačního fondu. Vznik společnosti v roce 2018 s oběma srdcovkami souvisí. Potřebovali jsme back office pro celoročně rozrůstající se aktivity.

Cesta začala v roce 2006 oranžovou… Přes červenou kmenovou příslušnost, k oranžovému na výkon zaměřenému stroji, zlatému království s jasnou hierarchií,  přes zelené organizace zaměřující se na druhé. Každý systém, organizace a jednotlivec prochází vývojem ve svém tempu i rytmu.

DOBRO&TA představuje vyústění našich osobních cest, představ o vysněné práci i poslání. S velkou vděčností je výsledkem propojování s dobrými lidmi a slušnými organizacemi. Nabízíme celostní způsob uvažování a přirozený způsob chování – vzájemnou laskavost a všímavost, které vytváří prostor pro DOBRO! DOBROčinnost, DOBROvolnost, DOBROdružství, DOBROsrdečnost…

Spolupráce je určena organizacím a těm, kteří dozráli k přesvědčení, že kromě naplňování vlastních potřeb, mohou svou činností přinášet přesah a užitek pro okolí. Dává jim smysl navazovat rovnocenná partnerství a tvořit ve společné synergii. Vzniknout může nová větší kvantita, nebo zcela nová kvalita: 1+1>2

„Barva moře… Skrývá v sobě obrovskou sílu a hloubku. Věřím, že změny nás vedou k nové úrovni i podobě nás samotných. TYRKYSOVA to pro mě představuje a tento přirozený vývoj podporuje.”
Lucie Houthoofdtová, celostní poradkyně a tyrkysový průvodce

TyrkysOVA!!! sbírka

Vznikla ve spolupráci s Dopravním podnikem Ostrava na podporu KŘÍDLENÍ nadačního fondu. Rozvíjí vnímání zaměstnanců a šíří pozitivní energii městem v linkách MHD i v médiích. Podtrhuje jejich účast na životech lidí, které denně vozí. V roce 2018 přinesla částku 100 000 Kč. V druhém ročníku sbírky se vybralo úctyhodných 150 000 Kč. Dobrá vůle spojuje stovky lidi do ojedinělé regionální sbírky. DOBROvolníci jsou z řad zaměstnanců, ale i studentů. Do organizace sbírky se zapojují školy, další firmy, samotné neziskovky a jejich příznivci.

Více zde

Tyrkysová jízdenka

Tarif jízdného Dopravního podniku Ostrava se v roce 2019 rozšířil o ojedinělý druh darovací jízdenky. Přes mobilní aplikaci MojeDPO lze zakoupit 45minutovou přestupní jízdenku, jejíž celá částka ve výši 50 Kč putuje na transparentní účet ve prospěch výjimečných projektů místních neziskovek spolupracujících v kruhu KŘÍDLENÍ nadačního fondu. Díky vzájemné spolupráci s městem Ostravou je možné přinášet více radosti a užitku do jejich příběhů. Můžete jet, můžete lítat… a sdílet potřebu udělat něco pro druhé.

Více zde

Tyrkysová zóna

Zábavná smysluplná zóna plná aktivit neziskovek dodá DOBROsrdečnost každé akci a vždy něčím překvapí. Koncipována je stánky jednotlivých neziskovek, které prodávají své výrobky, sdílejí kreativní workshopy s vlastním příběhem či nabízí vlastnoručně přichystané občerstvení. Program obohacuje zážitky na akcích našich partnerů (např. Den ostravských dopraváků), ale také společenských a kulturních akcích (Colours of Ostrava, Český rozhlas Ostrava). Organizujeme a tvoříme na míru společensky všímavé večírky, teambuildingové akce i konference, které mohou mít přesah v podobě cateringu, výzdoby nebo vystoupení z řad neziskovek. Je to vítaný zdroj příjmů, práce a zapojení klientů do společnosti.