TyrkysOVA!!! sbírka šíří laskavost v městě Ostrava

DOBRO&TA s.r.o. je komunikační a poradenská agentura specializující se na CSR a fundraising.

TyrkysOVA!!! sbírka šíří laskavost v městě Ostrava

Už od 18. listopadu organizuje nadační fond ve spolupráci s městem Ostravou jako předzvěst festivalu dobročinnou sbírku, do níže se letos vedle stovky dobrovolníků hlavně z řad studentů zapojil také Dopravní podnik Ostrava. Loni se na pomoc místním neziskovým organizacím v prvním ročníku sbírky vybralo 100 tisíc korun.  

Letos budou mít prostor pro pomoc potřebným mimo jiné také všichni cestující městskou hromadnou dopravou v Ostravě. Od 4. října dopravní podnik prodává takzvanou tyrkysovou jízdenku za 50 korun, přičemž celá částka poputuje na transparentní účet Nadačního fondu Křídlení. Jízdenka je přestupní 45minutová a platí ve všech spojích DPO. TyrkysOVA jízdenka je dostupná přes mobilní aplikaci moje DPO. Stejně jako loni bude mít i tentokrát každý možnost rozhodnout se, který z devíti konkrétních projektů místních neziskových organizací podpoří zvolením příslušného variabilního symbolu u své platby.

Byl jsem jedním z prvních, kdo si jízdenku v aplikaci koupil, a udělalo mi to velkou radost. Jsem přesvědčen, že se v Ostravě najde spousta lidí, kteří tuto naši myšlenku JEĎ A POMÁHEJ bude sdílet, “ řekl generální ředitel DPO Daniel Morys.

Sbírka vyvrcholí ve čtvrtek 28. listopadu a její výsledky budou vyhlášeny na XIV. ročníku festivalu dobročinnosti Advent plný KŘÍDLENÍ V Gongu se budu opět prezentovat návštěvníkům desítky neziskových organizací z Moravskoslezského kraje. Představí se na jarmarku, na kterém se budou prodávat vánoční dárky i občerstvení. Zájemci na jarmarku najdou tisíce rukodělných výrobků, ale i designových originálních předmětů. Jejich darování bude mít smysl hned nadvakrát, protože udělá radost obdarovanému, a navíc dárce jejich koupí podpoří některou dobročinnou aktivitu.

„Cílem našeho projektu je zapojit během adventního období do spolupráce ve prospěch místních neziskových organizací širokou veřejnost, společensky všímavé organizace i známé osobnosti. Akce již po čtrnácté probouzí dárcovství, zapojuje dobrovolníky, hledá rovnováhu v místní komunitě i příležitosti k propojování zdánlivě odlišných světů zisku a nezisku,“ doplnila Lucie Houthoofdtová. 

Součástí festivalu bude mimo jiné dražba, v níž se bude prodávat například originální koláž nazvaná Dívání na fotbal, kterou speciálně pro tento účel vytvořil výtvarně nadaný klient Čtyřlístku – centra pro osoby se zdravotním postižením Ostrava Kamil Sasko.

Obraz jistě někomu zpříjemní prostředí, ve kterém žije nebo pracuje, a zároveň kupce nepochybně zahřeje u srdce, že koupí koláže finančně přispěje ke zlepšení životních podmínek a rozšíření volnočasových aktivit Kamilových kamarádů, žijících v ostravském Čtyřlístku. Nejvyšší nabídka bude mít formu finančního daru podloženého darovací smlouvou,“ prozradila mluvčí Čtyřlístku Bohdana Rywiková.

Na programu akce budou také zážitkové a kreativní dílny a inspirativní kulturní vystoupení klientů některých neziskových organizací a také hudebního mága Patrika Kee a mladého virtuózního klavíristy Denise Szalbota. Společenským setkáním budou provázet známí moderátoři Kateřina Huberová a Radek Erben.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *